Re:biznes

PAPR wesprze polskich przedsiębiorców w promocji poza Polską. Ogłosił konkurs o wartości 155 mln zł

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór do konkursu „Promocja marki innowacyjnych MŚP”. Wziąć w nim
PARP konkurs

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór do konkursu „Promocja marki innowacyjnych MŚP”. Wziąć w nim mogą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które myślą o międzynarodowej promocji. Łączna pula wsparcia w ramach tego konkursu wynosi 155 mln złotych.

Dla kogo dofinansowanie?

Dofinansowanie zostanie przyznane projektom, które poprzez swoje działania mogą przyczynić się do wzmocnienia polskiego eksportu na rynkach międzynarodowych.

Mówimy tutaj między innymi o działaniach związanych z zagraniczną ekspansją, dostosowaniem produktów i usług do konkretnych rynków i segmentów klientów.

Wsparcie PARPu jest skoncentrowane na umiędzynarodowieniu działalności innowacyjnych przedsiębiorstw, aby zwiększyć ich dostęp do perspektywicznych rynków i sektorów gospodarki o najwyższym potencjale eksportowym i innowacyjnym.

Pomoc finansową otrzymają projekty, których celem jest promocja marki produktowej przedsiębiorcy oraz Marki Polskiej Gospodarki. W szczególności chodzi o udział jako wystawca w wydarzeniach targowych.

Kto może ubiegać się o wsparcie?

O dofinansowanie mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, prowadzące działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Środki przeznaczone na dofinansowanie projektów w naborze to 155 mln zł. Wsparcie wynosi do 50% wartości projektu, przy czym minimalna i maksymalna wartość kosztów kwalifikowanych nie są określone.

Cel dofinansowania

Działania promocyjne, których koszty mogą być finansowane w ramach projektu to:

  • udział wnioskodawcy w charakterze wystawcy w targach ze stoiskiem narodowym z listy;
  • wyjazdowe misje gospodarcze w celu odbycia spotkań z potencjalnymi kontrahentami, połączone z udziałem wnioskodawcy w targach w charakterze zwiedzającego lub konferencjach branżowych w czasie trwania misji;
  • kampanie promocyjne.

Ważne terminy

Wnioski do konkursu będzie można składać od 16 października do 30 listopada 2023 roku do godz. 16:00.

Więcej informacji o „Promocja marki innowacyjnych MŚP” znajduje się na stronie PARPu.

PS. Przy okazji zobacz tekst o Akademii PARP.

Autor

Pressroom to dział, w którym znajdziesz informacje prasowe, czyli komunikaty prasowe udostępnione redakcji. Chcesz umieścić swoją informację prasową, napisz na redakcja@rebiznes.pl.
Udostępnij
Przeczytaj również