Re:biznes

Akademia PARP ma już 200 000 użytkowników. Powstaną nowe kursy

Akademia PARP bije rekordy popularności wśród małych i średnich przedsiębiorców, a także osób zainteresowanych rozpoczęciem
PARP Akademia

Akademia PARP bije rekordy popularności wśród małych i średnich przedsiębiorców, a także osób zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności i chcących zdobywać nowe umiejętności. Na platformie zarejestrowało się już prawie 200 tys. użytkowników. PARP planuje w najbliższych miesiącach uruchomienie nowych, bezpłatnych kursów.

Jak działa Akademia PARP?

Akademia PARP to internetowy portal szkoleniowy, prowadzony w ramach Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Oferta Akademii PARP zawiera obecnie ponad 60 bezpłatnych kursów e-learningowych stworzonych we współpracy z ekspertami i praktykami z konkretnej dziedziny. Kursy dostępne na portalu podzielone są na pięć kategorii: finanse, marketing, prawo, zarządzanie oraz kompetencje osobiste.

Dla kogo są kursy PARP?

Akademia PARP została stworzona z myślą o przedsiębiorcach, osobach planujących założenie działalności gospodarczej, a także pracownikach pragnących zwiększyć swoją wartość na rynku pracy oraz pracodawcach chcących podnieść kompetencje swoich pracowników.

Z kursów Akademii korzystają też studenci i nauczyciele akademiccy, traktując udostępnione kursy jako materiał pomocniczy w prowadzonych przez siebie zajęciach.

Popularność Akademii PARP

Na portalu zarejestrowało się do tej pory niemal 200 tysięcy użytkowników. Ponadto odnotowano prawie 500 tysięcy zapisów na kursy. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Do tej pory wydano już prawie 170 tysięcy certyfikatów ukończenia kursów. Użytkownicy są zadowoleni z pozyskanej wiedzy – średnia ocena kursów wynosi 4,8 na 5 gwiazdek. Największą popularnością cieszą się kursy: „Media społecznościowe w biznesie” (35,5 tys. zapisów), „Jak założyć własną firmę?” (31 tys. zapisów) oraz „Umiejętności interpersonalne” (29 tys. zapisów).

Kolejne kursy w drodze

– W tym roku planowane jest opublikowanie jeszcze 8 nowych, bezpłatnych kursów, odpowiadających na rzeczywiste potrzeby i wyzwania dzisiejszego rynku. Będą one obejmować takie tematy jak: zarządzanie projektami IT, zrównoważony rozwój w MŚP, wyzwania transformacji cyfrowej, polityka cenowa przedsiębiorstwa, gospodarka obiegu zamkniętego w MŚP, analiza rynku i otoczenia przedsiębiorstwa, compliance w MŚP oraz prosta spółka akcyjna. Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie Akademii PARP, gdzie na bieżąco będziemy Was informować na temat publikacji przyszłych kursów – powiedział Sławomir Biedermann z Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości PARP.

Autor

Pressroom to dział, w którym znajdziesz informacje prasowe, czyli komunikaty prasowe udostępnione redakcji. Chcesz umieścić swoją informację prasową, napisz na redakcja@rebiznes.pl.
Udostępnij
Przeczytaj również