Re:biznes

Myślisz o uruchomieniu sklepu internetowego? Załóż go ze _Stores w kilka chwil

Jeśli chcesz uruchomić sklep internetowy w kilka chwil, bez kodowania i za niewielkie pieniądze, poznaj

Jeśli chcesz uruchomić sklep internetowy w kilka chwil, bez kodowania i za niewielkie pieniądze, poznaj _Stores. Artykuł powstał we współpracy z firmą cyber_Folks.

Software house, open source czy Saas?

Sklep internetowy możesz założyć na kilka sposobów.

Możesz na przykład powierzyć to zadanie freelancerowi lub software house’owi. Możesz też postawić taki sklep na własną rękę, korzystając chociażby z WooCommerce.

Pierwsza opcja jest świetna, gdy masz duży budżet, bo takie usługi potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Druga również jest dobra, ale tylko wtedy, gdy masz czas i cierpliwość, żeby nauczyć się web designu i narzędzi typu web-buildery.

A co, jeśli brakuje Ci czasu, a Twój budżet jest raczej mniejszy niż większy?

Wtedy możesz skorzystać z trzeciej opcji, czyli z platformy SaaS, z którą w kilka minut „poskładasz” swój własny sklep z „gotowych klocków”. W ten sposób działa _Stores od cyber_Folks. Opowiem Ci o nim.

Czytaj dalej lub odwiedź _Stores od cyber_Folks i bezpłatnie załóż swój sklep.

Czego spodziewać się po _Stores?

Pierwsza rzecz, jaką powinieneś wiedzieć to, jak będzie wyglądać sklep internetowy, który postawisz ze _Stores. Żeby się o tym przekonać, najlepiej zrobisz, jeśli zerkniesz na sklepy, które powstały w oparciu właśnie o tę platformę.

Tutaj zamieszczam trzy przykłady. Motki Dobromirki – ze wzorami do szydełkowania, Ślubne Bzdety – z dekoracjami ślubnymi i Cerata Studio – z kubkami ceramicznymi. A jeśli chcesz poznać historię ich właścicieli, przeczytaj ten artykuł.

Wspomniałem wcześniej, że ze _Stores „poskładasz swój sklep internetowy z gotowych klocków” – to prawda. Na dodatek zrobisz to w kilka minut. A to dlatego, że _Stores wykorzystuje gotowe szablony graficzne, które wystarczy, że dostosujesz do swoich estetycznych preferencji, zmieniając np. kolory fontów i przycisków CTA.

Pełną listę szablonów, które oferuje ta platforma, znajdziesz tutaj.

Postaw sklep ze _Stores. Instrukcja

Teraz przejdźmy do postawienia sklepu internetowego ze _Stores. Cały proces obejmuje sześć prostych kroków, a zaczyna się od kreatora sklepu internetowego.

Po kliknięciu powyższego linka zobaczysz to okno.

Klikając „Przetestuj za darmo przez 14 dni”, zobaczysz kolejne okno. Tym razem z branżami. Tutaj trzeba wybrać tę, która najlepiej oddaje profil Twojej działalności.

Ja na potrzeby testu wybrałem branżę fashion.

W efekcie _Stores zarekomendowało mi trzy szablony graficzne, które najbardziej odpowiadają mojej branży.

Oczywiście zanim na któryś się zdecydujesz, możesz zajrzeć „do środka” szablonu, przescrollować stronę i poklikać, żeby przekonać się, czy jest to coś, czego szukasz.

A jeśli tak, to kolejnym krokiem jest dobór fontów i kolorów. Tutaj masz sześć opcji. Możesz je określić teraz lub zrobić to później – w panelu.

Następnie musisz zdecydować, jak bardzo rozbudowanego sklepu potrzebujesz. Jak widać, _Stores oferuje trzy możliwości – minimalistyczny, standardowy i rozbudowany.

Przynajmniej na początek. Potem możesz dokonać dodatkowych zmian w panelu.

Zmierzamy do brzegu. Pozostały nam jeszcze tylko dwie decyzje do podjęcia.

Pierwsza dotyczy podstron.

A druga nazwy sklepu.

Co ważne, wraz z wyborem takich podstron jak „polityka prywatności” czy „regulamin sklepu” dostajesz od cyber_Folks wzory tych dokumentów przygotowane przez prawników. Wystarczy, że uzupełnisz je swoimi danymi.

Na koniec wypełniasz ankietę i gotowe.

Za chwilę będziesz mógł cieszyć się ze zbudowanego sklepu i przygotować się do sprzedaży asortymentu. A polega to między innymi na dodaniu do sklepu zdjęć produktów, napisaniu ich opisów, podłączeniu kurierów i metod płatności.

Cały ten proces jest prosty i przyjemny, bo na każdym jego etapie możesz skorzystać z pomocy zespołu cyber_Folks.

Panel sklepu

Po postawieniu sklepu na platformie _Stores czeka Cię jeszcze jego personalizacja i konfiguracja.

Zrobisz ją za pośrednictwem sklepowego panelu. Panel ten jest prosty w obsłudze i czytelny, zwłaszcza że przez wszystkie kolejne kroki przeprowadzi Cię samouczek.

Wygląda to tak, jak na poniższych zdjęciach.

Krok 1.

Krok 2.

Krok 3.

Krok 4.

Krok 5.

Co daje _Stores od cyber_Folks?

Prosty w użyciu kreator i panel sklepu to jedno. _Stores od cyber_Folks oferuje więcej. A mianowicie:

1. Bardzo szybki sklep z domeną i SSL

Ze _Stores możesz postawić sklep internetowy na własnej domenie lub na darmowej domenie technicznej cyber_Folks. W obu przypadkach otrzymasz od cyber_Folks darmowy certyfikat SSL, dzięki czemu Twoi klienci będą mieć pewność, że ich dane są szyfrowane i bezpieczne. Poznają to po kłódeczce widocznej przy adresie URL.

2. Pełna opieka i wsparcie

Bez względu na to, czy potrzebujesz pomocy w rejestracji sklepu czy jego konfiguracji, zespół _Stores będzie do Twojej dyspozycji – zarówno pod telefonem, jak i pod mailem. Do tego na stronie cyber_Folks znajdziesz poradniki dotyczące e-commerce, marketingu i sprzedaży internetowej.

3. Bezpłatne dokumenty prawne

Już o tym wspomniałem przy okazji kreatora sklepu, tu tylko przypomnę. Wraz z gotowym szablonem graficznym otrzymujesz od _Stores przygotowane przez prawników regulamin sklepu i politykę prywatności zupełnie za darmo. Dzięki temu Twój sklep spełni wszystkie wymogi prawne, a Ty nie będziesz musiał kupować wzorów dokumentów na zewnątrz lub sięgać po poradę prawnika.

4. Wysokie miejsce w audytach SEO

W panelu sklepowym _Stores znajdziesz narzędzia, które pomogą Ci zoptymalizować swój sklep pod kątem wyszukiwarek internetowych. Co oczywiście oznacza, że internauci będą znajdywać Twoją stronę www wyżej w wynikach wyszukiwania.

5. Bezpłatny import produktów

_Stores oferuje również funkcję bezpłatnego importu produktów. Dzięki temu bez trudności przeniesiesz całą swoją ofertę w nowe miejsce, zachowując przy tym kontrolę nad swoimi produktami i kategoriami.

Na koniec muszę dodać, że _Stores od cyber_Folks jest dostępny w czterech przystępnych wariantach cenowych. Jego cennik znajdziesz tutaj.

Czy _Stores jest dla Ciebie?

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sam. Ale jeśli:

  • startujesz ze swoim pierwszym sklepem,
  • a chcesz szybko uruchomić sprzedaż,
  • do tego nie masz budżetu na freelancera lub software house,
  • ani nie dysponujesz czasem na naukę web-builderów,

to prawdopodobnie tak – _Stores od cyber_Folks może być dla Ciebie.

Zobacz, przetestuj i się przekonaj. Tutaj znajdziesz link.

Artykuł reklamowy powstał we współpracy z firmą cyber_Folks

Autor

Jestem właścicielem i redaktorem naczelnym Rebiznes.pl. Pomagam przedsiębiorcom pisać o ich firmach. Jeśli chcesz, żebym napisał o Twojej, odezwij się do mnie – adam.sawicki@rebiznes.pl.
Udostępnij
Przeczytaj również