Re:biznes


Codejet.ai pozyskało 500 000 dolarów. Tworzy rozwiązania z zakresu no-code

Codejet.ai, spółka tworząca narzędzie przyspieszające proces tworzenia oprogramowania dla programistów i designerów, pozyskała 500 000
Codejet.ai

Codejet.ai, spółka tworząca narzędzie przyspieszające proces tworzenia oprogramowania dla programistów i designerów, pozyskała 500 000 dolarów od Sunfish Partners i międzynarodowych aniołów biznesu.

Codejet to startup założony pod koniec 2022 roku przez Patryka Pijanowskiego, doświadczonego przedsiębiorcę, który wcześniej kierował agencją programistyczną, oraz Sebastiana Kurzynowskiego, architekta oprogramowania z bogatym doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach i ośmioletnim stażem jako wykładowca.

Patryk Pijanowski:

„Celem Codejet jest przyspieszenie procesu tworzenia frontendu. Automatyzujemy do 60% zadań, konwertując projekty z Figma na czysty, gotowy do użycia kod.

Dotychczas cały proces realizowany był przez programistę, który musi manualnie odwzorować to, co narysował grafik w kodzie. Nasze rozwiązanie znacznie skraca ten proces, generując w pełni responsywny kod, gwarantując działanie aplikacji na wszelkich urządzeniach.

Do tej pory zaufało nam już ponad 14 000 użytkowników, którzy wygenerowali ponad 50 milionów linii kodu”.

Co dalej z Codejet?

Spółka planuje przeznaczyć pozyskane środki na rozwój narzędzi, w tym na stworzenie własnego interfejsu do projektowania ekranów aplikacji, a także na późniejsze intuicyjne integrowanie ich z logiką aplikacji (backendem).

Sebastian Kurzynowski:

„Jeszcze w tym miesiącu planujemy opublikować nową funkcję, współfinansowaną przez jednego z naszych klientów – integrację ze Storybook.

Umożliwi to automatyczne generowanie spójnego systemu projektowania aplikacji.

Kolejne działania spółki w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy będą już zdecydowanie skoncentrowane na budowie kompletnego narzędzia typu no-code oraz rozwijaniu własnej społeczności.”

Jeśli chcesz wiedzieć, jak działa no-code i do czego wykorzystać ją we własnym biznesie, przeczytaj ten wywiad.

PS. Dołącz do newslettera Rebiznes. 1 mail w tygodniu. 0 spamu. Zobacz.

Autor

Pressroom to dział, w którym znajdziesz informacje prasowe, czyli komunikaty prasowe udostępnione redakcji. Chcesz umieścić swoją informację prasową, napisz na redakcja@rebiznes.pl.
Udostępnij
Przeczytaj również