Re:biznes

Zdobądź fundusze na rozwój i uwagę inwestorów. Trwa nabór do Startup Contest

Zgłoś swój startup do kolejnej edycji konkursu Startup Contest. Do 1 marca trwa rejestracja firm
infoshare

Zgłoś swój startup do kolejnej edycji konkursu Startup Contest. Do 1 marca trwa rejestracja firm będących na etapie seed i early-stage, którym przyświeca misja Tech4Good. Zwycięzca wygra 30 tys. euro.

Trwa nabór do Infoshare Startup Contest – konkursu, w którym udział wzięło dotąd ponad 4 tysiące startupów. Tegoroczna edycja, wzorem ubiegłego roku, skierowana jest do startupów realizujących jeden z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Jury będzie oceniać kandydatów przede wszystkim ze względu na ich innowacyjność, ale również przez pryzmat ich pozytywnego wpływu na społeczeństwo i środowisko. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca.

Najlepsi na scenie w Gdańsku

Półfinaliści zostaną ogłoszeni do 10 kwietnia. Każdy z nich otrzyma po dwa Startup Passy (każdy o wartości 859,77 zł), umożliwiające nieodpłatny udział w konferencji oraz dostęp do wszystkich scen i matchmakingu z inwestorami i klientami.

Najlepsze startupy zaprezentują się międzynarodowym funduszom VC i inwestorom związanym m.in. z Impact Ventures czy Smart Impact Capital, a także przedstawicielom globalnych korporacji podczas największej konferencji technologicznej w Gdańsku. Co roku na Infoshare przyjeżdża ich około 200. To unikalna szansa dla przedsiębiorców, aby wyróżnić się w tłumie i zdobyć wsparcie niezbędne do dalszego rozwoju.

Łączna pula nagród w konkursie to 30 tysięcy euro w gotówce, ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdańska. Nagrodą dodatkową będzie udział wybranego startupu w programie mentoringowym InCredibles Sebastiana Kulczyka. Zwycięzców poznamy podczas konferencji Infoshare w maju.

Więcej niż finansowanie

W tym roku udział w konferencji potwierdzili m.in inwestorzy związani z Pitchdrive, ZakaVC czy YouNickMint. Gotowi są przeznaczyć kolejne miliony na inwestycje w startupy na konferencji Infoshare, jeśli tylko te ich do siebie przekonają.

Spotkania z inwestorami i partnerami odbywać się będą za pośrednictwem dedykowanej aplikacji do matchmakingu. W 2022 roku odbyło się 1505 takich spotkań, a ponad 80% startupów obecnych na wydarzeniu deklaruje, że to właśnie na Infoshare spotkało potencjalnego inwestora i rozpoczęło rozmowy.

Startupy będą także mogły zaprezentować swój projekt podczas wydarzenia w strefie Startup Expo oraz w specjalnej bazie, dostępnej dla inwestorów uczestniczących w konferencji.

Startup Contest organizowany jest w ramach Infoshare – największej w CEE konferencji łączącej biznes z nowymi technologiami. Tegoroczna edycja konferencji to aż 7 scen tematycznych, kilkuset czołowych prelegentów z całego świata, blisko 250 wystąpień, strefa Expo i 6 imprez towarzyszących, będących okazją do biznesowego networkingu.

Więcej informacji o konkursie na stronie internetowej organizatora.

Autor

Pressroom to dział, w którym znajdziesz informacje prasowe, czyli komunikaty prasowe udostępnione redakcji. Chcesz umieścić swoją informację prasową, napisz na redakcja@rebiznes.pl.
Udostępnij
Przeczytaj również