Re:biznes

Spotify wykorzysta AI do tłumaczenia podcastów. Twórcy dotrą do nowych odbiorców

Spotify pomoże twórcom podcastów docierać do szerszej publiczności. Szwedzka platforma streamingowa właśnie rozpoczęła testy nad
Spotify

Spotify pomoże twórcom podcastów docierać do szerszej publiczności. Szwedzka platforma streamingowa właśnie rozpoczęła testy nad funkcją tłumaczenia podcastów na języki obce.

AI tłumaczy podcasty

Spotify poinformowało w oficjalnym komunikacie o rozpoczęciu programu pilotażowego „Tłumaczenie Głosowe”. Dzięki nowej funkcji twórcy podcastów będą mogli tłumaczyć swoje audycje na obce języki i docierać do szerszej publiczności.

Co najlepsze, przetłumaczone podcasty będą brzmieć, jakby oryginalnie zostały nagrane w języku obcym przez samych twórców. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu przez Spotify sztucznej inteligencji do tłumaczenia nagrań na dodatkowe języki.

Z kolei za sztuczną inteligencję, która zasila szwedzką platformę streamingową, odpowiada nikt inny jak OpenAI, czyli firma, która stworzyła popularnego ChataGPT.

Wkrótce nowe języki

Przetłumaczone odcinki podcastów będą dostępne dla użytkowników Spotify, którzy korzystają zarówno z darmowego, jak i płatnego planu. Na razie nowa funkcja pozwala twórcom tłumaczyć swoje audycje z języka angielskiego na hiszpański.

Z czasem Spotify planuj umożliwić robienie tłumaczeń także na inne języki. Przedstawiciele spółki poinformowali, że już w najbliższych tygodniach taka możliwość pojawi się również w językach francuskim i niemieckim.

Posłuchaj przetłumaczonych podcastów

Jeśli chcesz posłuchać, jak brzmią pierwsze przetłumaczone odcinki podcastów, możesz to zrobić, odwiedzając Voice Translations Hub, gdzie szwedzka platforma streamingowa umieściła kilka tego typu audycji.

Krótką próbkę możliwości, jakie oferuje Tłumaczenie Głosu, możesz sprawdzić także na poniższym wideo, którym na Twitterze podzielił się Daniel EK, CEO Spotify.

Autor

Jestem właścicielem i redaktorem naczelnym Rebiznes.pl. Pomagam przedsiębiorcom pisać o ich firmach. Jeśli chcesz, żebym napisał o Twojej, odezwij się do mnie – adam.sawicki@rebiznes.pl.
Udostępnij
Przeczytaj również