Re:biznes

Redakcja Rebiznes.pl

Rebiznes. Serwis dla soloprzedsiębiorców

Rebiznes to serwis z newsami, wywiadami i poradnikami dla soloprzedsiębiorców, którzy szukają informacji, jak przekuć wiedzę i umiejętności w cyfrowe produkty i usługi.

Publikowane tu treści nie pomogą Ci stworzyć korporacji, ale podpowiedzą, jak solo zbudować niewielki biznes i zarobić dobre pieniądze online.

Tworząc treści w Rebiznes, kieruję się czterema zasadami

DAWAĆ KOMPLET INFORMACJI ​

Dawać komplet informacji

Każdy temat opracowuję tak, abyś wszystkie potrzebne informacje znalazł w jednym artykule wraz z linkami do wartościowych źródeł i materiałów uzupełniających.

INSTRUOWAĆ, TOWARZYSZYĆ, WSPIERAĆ​

Instruować, towarzyszyć, wspierać

Poradnik w Rebiznes ma być poradnikiem, a więc instrukcją, która krok po kroku – jak asystent – przeprowadzi Cię przez omawiane w tekście zagadnienia biznesowe.

PODAWAĆ SPRAWDZONE INFORMACJE​

Podawać sprawdzone informacje

Dbam o to, by treści w Rebiznes były oparte wyłącznie na faktach, opiniach i doświadczeniach praktyków, tak abyś czytał jedynie sprawdzone i godne uwagi materiały.

PODAWAĆ SPRAWDZONE INFORMACJE​

Pisać zrozumiałym językiem

Każdy tekst, który znajdziesz w Rebiznes, napisany jest prostym językiem, żebyś mógł wchłonąć i zapamiętać informacje bez czytania dwa razy tego samego zdania.

Kto stoi za Rebiznes?

Redaktorem naczelnym Rebiznes jestem ja – Adam Sawicki.

Adam Sawicki, założyciel i redaktor naczelny Rebiznes.pl

Od dziennikarza do foundera

Od 2014 roku pracuję w mediach – najpierw jako autor zewnętrzny Forbesa, potem redaktor prowadzący MamStartup, a teraz właściciel Rebiznes.

Ex freelance copywriter

Po drodze zbierałem pierwsze przedsiębiorcze doświadczenia, sprzedając firmom swoje usługi copywriterskie.

Pierwsze kroki na swoim

W 2023 roku odszedłem z pracy, żeby rozwijać Rebiznes, a sposobami, które pomogły mi przygotować się do tej zmiany, podzieliłem się w tym artykule.

Misja Rebiznes

Uzbroić czytelników w wiedzę o soloprzedsiębiorczości, która pomoże im wnieść wartość do świata, otrzymać za to dobre pieniądze i prowadzić ekscytujące i wolne finansowo życie.