Re:biznes

Readmio ożywia bajki. Po sukcesie w Polsce planuje wejść na rynki w Ameryce Łacińskiej

Readmio to aplikacja, która ożywia czytane przez rodziców opowiadania, przenosząc dzieci do magicznego świata. Po
Readmio

Readmio to aplikacja, która ożywia czytane przez rodziców opowiadania, przenosząc dzieci do magicznego świata. Po sukcesie w Polsce ten czeski startup planuje wejść na rynki w Ameryce Łacińskiej.

Jak działa Readmio?

Aplikacja Readmio wykorzystuje sztuczną inteligencję i system rozpoznawania mowy, do przekształcania opowieści w niezwykłe i ożywione historie. Monitoruje bieżący fragment bajki czytany przez rodzica, wzbogacając historię odpowiednimi efektami dźwiękowymi, co dodatkowo stymuluje wyobraźnię dziecka, ułatwia mu prawidłowe zrozumienie historii i jednocześnie gwarantuje świetne doświadczenia.

Readmio, działające w modelu subskrypcyjnym, oferuje rodzicom dostęp do blisko 130 opowieści w języku polskim, jednocześnie nieustannie poszerzając swoją bazę. Dodatkowo aplikacja oferuje wiele dodatkowych funkcjonalności, takich jak podsumowanie oferowanego przez historię morału wraz z tematami do dyskusji z dzieckiem oraz możliwość wcześniejszego nagrywania czytanej opowieści, co pozwala nie rezygnować z codziennej edukacyjnej rutyny, w przypadku nieobecności rodziców.

Readmio ma 400 000 użytkowników

Obecne na rynkach w Polsce, Czechach, Słowacji, Niemczech, Włoszech oraz UK, Readmio zgromadziło już ponad 400 000 użytkowników, a w najbliższych miesiącach planuje podwoić tę liczbę wchodząc na rynki hiszpańskojęzyczne w Europie oraz Ameryce Łacińskiej.

– Pomysł na stworzenie Readmio był dość naturalny i zrodził się w trakcie naszego rodzicielstwa. Chcieliśmy zapewnić naszym dzieciom wyjątkowe doświadczenia podczas wspólnego czytania, a tym samym wesprzeć ich rozwój. Tegoroczne wejście na polski rynek miało dla nas szczególne znaczenie ze względu na bliskość naszych kultur i wartości – mówi Jozef Šimko, CEO Readmio.

Rynek EdTech rośnie

Rynek EdTech, na którym funkcjonuje Readmio cechuje się niezwykłym potencjałem oraz dynamiką rozwoju. Według raportu „Education Technology Market Size, Share & Trends Analysis Report” opublikowanego przez Grand View Research, w 2022 roku osiągnął on poziom 123 miliardów dolarów, a prognozy wskazują na jego dalszy dynamiczny rozwój, z przewidywanym średniorocznym wskaźnikiem wzrostu (CAGR) sięgającym aż 16,1%.

Autorzy raportu szacują, że do 2030 roku osiągnie on wartość 348 miliardów dolarów, co podkreśla jego rosnące znaczenie i potencjał.

Adam Ďurica, Investment Manager w Zero One Hundred:

„W nadchodzącej dekadzie przewiduje się stały wzrost wartości rynku EdTech, a także zwiększające się zainteresowanie funduszy venture capital tą branżą. Tylko w ostatnim roku fundusze VC zainwestowały ponad 10 miliardów dolarów w powstające startupy w sektorze Edtech, a spółki z branży edukacyjnej utrzymują imponujący CAGR na poziomie 17% w ciągu ostatnich 10 lat. Świadczy to o ciągłej sile i perspektywach rozwoju sektora EdTech, zarówno w ujęciu wertykalnym, jak i horyzontalnym”.

Autor

Pressroom to dział, w którym znajdziesz informacje prasowe, czyli komunikaty prasowe udostępnione redakcji. Chcesz umieścić swoją informację prasową, napisz na redakcja@rebiznes.pl.
Udostępnij
Przeczytaj również