Re:biznes

Karta na przyjemności. Powstał nowy benefit dla pracowników od Pluxee

Pluxee, które do niedawna działało pod nazwą Sodexo, wprowadza na rynek nową formę benefitu pracowniczego.
Pluxee

Pluxee, które do niedawna działało pod nazwą Sodexo, wprowadza na rynek nową formę benefitu pracowniczego. Mowa o katach na przyjemności. Jak działają?

Dzięki ekstra środkom na karcie Pluxee każdy może sam zdecydować, na co chce je przeznaczyć. Np. na ulubione smaki kulinarne w przerwie lunchowej, wspólne wyjście do kina ze znajomymi, aktywność sportową, rozrywkę w rodzinnym gronie czy prezent świąteczny.

Aplikacja i karta Pluxee

Mowa aplikacja Pluxee, przeznaczona do zarządzania kartami, została zaprojektowana zgodnie z potrzebami użytkowników. W jednym miejscu zgromadzone są liczne funkcjonalności i potrzebne informacje.

Użytkownik może błyskawicznie sprawdzić m.in. saldo karty i historię transakcji, wyszukiwać miejsca, w których chce dokonać zakupu, zarządzać preferencjami, a dodatkowo skorzystać z ekstra promocji, które wyróżniają naszą ofertę.

Co ważne, pod względem bezpieczeństwa aplikacja spełnia standardy bankowe. Intuicyjny interfejs, łatwość obsługi i dostęp do bezgotówkowych płatności sprawiają, że korzystanie z codziennych przyjemności staje się proste, szybkie, bezpieczne i…przyjemne. 

Przyjemność jako codzienny benefit

Katarzyna Turska, dyrektor HR Pluxee Polska:

„Przyjemność jest ważnym elementem dobrostanu, ale często spychanym na dalszy plan w organizacjach, które skupione są wyłącznie na realizacji celów biznesowych. W dzisiejszych czasach pośpiech, stres i różnego rodzaju obawy, również finansowe, są stale obecne w życiu zawodowym i prywatnym pracowników.

Dlatego doświadczanie pozytywnych emocji stanowi jedną z najistotniejszych potrzeb, będących niejako fundamentem dla motywacji, dobrego samopoczucia i satysfakcji zatrudnionych. Wierzymy, że każdy pracownik ma prawo do małych, codziennych przyjemności, które są sumą wielu pozytywnych wrażeń oraz doświadczeń, dających radość, zadowolenie, odprężenie czy poczucie spełnienia.

Z perspektywy pracodawców i branży HR dbanie o pozytywne mikromomenty, wyzwalanie uśmiechów, regularne kreowanie przyjemności i docenienia, jest ważnym sposobem na budowanie wyróżniającego się środowiska pracy. To też istotny element strategii retencyjnej w czasach, gdy utrzymanie zaangażowania pracowników staje się kluczowym wyzwaniem”.

Rynek benefitów pracowniczych

Rynek benefitów pracowniczych coraz mocniej wiąże się też z technologiami i transformacją cyfrową. Polacy chętnie sięgają po aplikacje oferujące płatności mobilne, często robią zakupy online. W świecie zawodowym również rośnie popularność produktów cyfrowych jako benefitów czy dodatków do pensji.

Jak pokazuje badanie PBS, przeprowadzone wśród 1211 pracowników, aż 73 proc. badanych spośród tych, którzy nie mają dostępu do benefitów w formie cyfrowej, chciałoby zyskać taką możliwość.

Wygoda, dostępność i łatwość korzystania to kluczowe argumenty, współgrające z ogólnymi trendami dotyczącymi nawyków konsumenckich.

Digitalizacja benefitów pracowniczych

Karol Kamas, dyrektor marketingu Pluxee Polska:

„Pluxee to pozytywne emocje, nowoczesność i cyfrowość w całkowicie bezpiecznej i sprawdzonej odsłonie: płatności mobilne oraz online, karty przedpłacone i wirtualne, eVouchery, intuicyjna aplikacja mobilna i zupełnie nowy sposób komunikacji.

Digitalizacja to kierunek przyszłości, dlatego Pluxee dopasowując się do preferencji i potrzeb, oferuje karty w różnych wariantach: od tradycyjnych, zbliżeniowych po wirtualne.

Nasze rozwiązania są szyte na miarę oczekiwań dużych i małych firm – zapewniamy karty z indywidualnymi wizerunkami, np. logo firmy, możliwość projektowania dedykowanej sieci akceptacji, czy zaawansowane narzędzia, dzięki którym obsługa kart jest wyjątkowo łatwa”.

Sodexo zmienia się w Pluxee

Pluxee (czyt. Plaksi) to fintech działający w obszarze HR, marketingu i sprzedaży, łączący pozycję i doświadczenie światowego lidera Sodexo Benefits & Rewards Services Polska z cyfrowością oraz nowoczesnością nowej marki.

Arkadiusz Rochala, dyrektor generalny Pluxee Polska:

„Pluxee to już na starcie bardzo silny gracz. W Polsce stoi za nami 25-letnie doświadczenie Sodexo, portfel 50 tysięcy klientów oraz 2 milionów użytkowników naszych rozwiązań. To wszystko stanowi ogromny zasób dla marki Pluxee.

Wprowadzenie na polski rynek nowego, cyfrowo zorientowanego brandu jest częścią globalnej strategii rozwoju grupy. Cyfrowa, optymistyczna i innowacyjna marka ucieleśnia naszą wizję i silne ambicje na rozwijającym się rynku”.

Autor

Pressroom to dział, w którym znajdziesz informacje prasowe, czyli komunikaty prasowe udostępnione redakcji. Chcesz umieścić swoją informację prasową, napisz na redakcja@rebiznes.pl.
Udostępnij
Przeczytaj również