Re:biznes

ING Bank Śląski poszukuje startupów. Na ich wsparcie przeznaczy 1 milion złotych

Po raz czwarty ING wystartował z programem grantowym dla startupów i młodych naukowców, którzy tworzą
ING Program Grantowy

Po raz czwarty ING wystartował z programem grantowym dla startupów i młodych naukowców, którzy tworzą rozwiązania wspierające zdrowe życie. Jeśli jesteś jednym z nich, możesz się zgłosić i zdobyć finansowanie z puli 1 mln złotych.

– W czwartej edycji poruszamy zagadnienia związane z trzecim Celem Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG 3). Żyjemy w czasach postępu medycyny oraz poprawy warunków sanitarnych. Utrzymywanie w równowadze aktywności fizycznej i psychicznej stanowi jeden z ważnych elementów zdrowia, wpływa na  nasze ogólne samopoczucie i dobre relacje ze światem. Dlatego tym razem poszukujemy rozwiązań, które pomogą dbać o nasze zdrowe życie w każdym wieku – powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego. 

Do kiedy trwa nabór?

Do 16 października 2023 roku. Aby wziąć udział w programie grantowym, należy zgłosić się za pośrednictwem formularza online, dostępnego na tej na stronie.

Znajduje się tam również regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje.

Dlaczego warto?

Najlepsze rozwiązania zgłoszone do konkursu otrzymają granty na dalszy rozwój projektów.

  • Za pierwsze miejsce jest to 400 tys. zł,
  • Za drugie miejsce 300 tys. zł,
  • A za trzecie miejsce 150 tys. zł.

Przewidziana jest też możliwość przyznania nagród dodatkowych o łącznej wartości 150 tys. zł, w tym nagrody publiczności wielkiego finału.

Narody pozafinansowe

Poza nagrodami finansowymi dodatkową wartością udziału w programie jest wsparcie merytoryczne, promocja oraz budowanie partnerskich relacji. Finaliści zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach tematycznych, np.

  • „Poznaj swojego klienta”,
  • „Modele biznesowe w praktyce”,
  • „Eksperymenty, czyli skąd wiem że moje rozwiązanie ma sens”,
  • „Pitching, czyli jak się dobrze zaprezentować”.

Zwycięzcy będą mieli możliwość nawiązania kontaktu z firmami z portfolio ING Banku Śląskiego. Dla najlepszych zespołów przewidziany jest także indywidualny mentoring.

Kto wybierze zwycięzców?

Wyboru najlepszych rozwiązań dokona kapituła złożona z przedstawicieli ING Banku Śląskiego, biznesu, nauki oraz organizacji pozarządowych. Ogłoszenie finalistów nastąpi 6 listopada.

Zwycięzcy wyłonieni zostaną 6 grudnia podczas gali finałowej.

Poprzednie edycji programu grantowego

Trzy poprzednie edycje spotkały się z dużym zainteresowaniem. Łącznie do tej pory zgłosiło się blisko 450 startupów i młodych naukowców, a na ich wsparcie bank przekazał już 3 mln zł.

W pierwszej edycji prezentowali oni rozwiązania z obszaru czystej i dostępnej energii (SDG 7), które wpływały na poprawę efektywności energetycznej, zwiększały wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, czy pomagały w walce z zanieczyszczeniem powietrza.

Druga edycja programu poświęcona była zrównoważonej produkcji i konsumpcji (SDG 12). Bank poszukiwał rozwiązań, które zapewnią zrównoważone łańcuchy dostaw, obniżą poziom generowania odpadów, czy pomogą zmniejszyć ilość marnowanej żywności.

Zaś trzecia edycja ukierunkowana była na temat czystej wody (SDG 6). Zgłaszały się zespoły, które wspierały ochronę zasobów wodnych, efektywne wykorzystywanie wody oraz poprawiające jej jakość.

Autor

Pressroom to dział, w którym znajdziesz informacje prasowe, czyli komunikaty prasowe udostępnione redakcji. Chcesz umieścić swoją informację prasową, napisz na redakcja@rebiznes.pl.
Udostępnij
Przeczytaj również