Re:biznes

Huge Thing wesprze przedsiębiorcze kobiety z Polski i Ukrainy. Rusza z szeregiem programów

Zespół Huge Thing przy wsparciu Visa Foundation przygotował cztery programy edukacyjno-rozwojowe skierowane do founderek, w
huge thing

Zespół Huge Thing przy wsparciu Visa Foundation przygotował cztery programy edukacyjno-rozwojowe skierowane do founderek, w tym trzy edycje Female Founders Fundraising Academy oraz program Female Startup Pre-accelerator. Nabór do pierwszego z nich rozpoczął się 11 grudnia.

Badacze Boston Consulting Group wspólnie z firmą Sista przeprowadzili szeroką analizę europejskiego ekosystemu startupowego. W swoim raporcie wskazują, że tylko 10% startupów utworzonych w 2022% roku na starym kontynencie było założone przez kobiety.

Stanowi to ogromną dysproporcję, do której wyrównania powinien dążyć cały ekosystem startupowy.

– Poprzez przygotowane przez nas programy edukacyjne, chcemy wesprzeć dostęp do wiedzy, a tym samym rozwój przedsiębiorczych kobiet z Polski i Ukrainy – komentuje Monika Synoradzka, CEO Huge Thing. – Female Founders Fundraising Academy, do którego nabór rozpoczęliśmy już 11 grudnia, to program oferujący praktyczną wiedzę skoncentrowaną na fundraisingu m.in. planowaniu procesów związanych z pozyskaniem kapitału, przygotowaniu do rozmów i negocjacji z inwestorami, opracowywaniu wycen startupów oraz aspektach prawnych związanych z tym procesem. Jest to wiedza, która pozwoli uczestniczkom dynamicznie skalować ich biznesy zarówno na lokalnych, jak i globalnych rynkach oraz pozyskiwać niezbędny do tego kapitał.

Program dla kobiet

Cała inicjatywa pod nazwą Facilitating Female Founders Program składać się będzie z trzech edycji Female Founders Fundraising Academy oraz jednego programu pre-akceleracyjnego Female Startup Pre-accelerator i potrwa do końca 2026 roku.

Skierowane są one do kobiet na różnym etapie swojej biznesowej kariery. Pierwsza z nich dedykowana founderkom, które zrealizowały już pierwszą rundę finansowania swoich firm i myślą o dalszym rozwoju swojego biznesu.

Druga, czyli Female Startup Pre-accelerator, została stworzona dla założycielek startupów we wczesnej fazie rozwoju, tzn, z gotowym MVP, lecz przed pierwszymi testami rozwiązania i przed pierwszą inwestycją. Uczestniczki przejdą przez program pre-akceleracyjny pod okiem doświadczonych mentorów, a na najlepszą dziesiątkę czekają granty w wysokości 10 000 USD, które wesprą ich dalszy rozwój.

– Pomimo ostatnich postępów, przedsiębiorczym kobietom nadal brakuje zasobów potrzebnych do osiągnięcia sukcesu. To jeden z powodów, dla których cieszymy się z partnerstwa z Huge Thing – mówi Najada Kumbuli, Head of Investments & Partnerships w Visa Foundation.

Przydatne linki

Rekrutacja do pierwszego programu wystartowała 11 grudnia, a szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Huge Thing.

Autor

Pressroom to dział, w którym znajdziesz informacje prasowe, czyli komunikaty prasowe udostępnione redakcji. Chcesz umieścić swoją informację prasową, napisz na redakcja@rebiznes.pl.
Udostępnij
Przeczytaj również