Re:biznes

Huge Thing Startup Booster rozpoczyna rekrutację

Wsparcie doświadczonych mentorów, warsztaty przygotowane przez rynkowych ekspertów, wsparcie w ekspansji zagranicznej, bezpośrednia praca nad

Wsparcie doświadczonych mentorów, warsztaty przygotowane przez rynkowych ekspertów, wsparcie w ekspansji zagranicznej, bezpośrednia praca nad rozwiązaniem i testy wdrożeniowe u partnerów korporacyjnych, a także granty w wysokości sięgającej do 350 000 PLN. To wszystko czeka na uczestników programu Huge Thing Startup Booster do którego rekrutacja właśnie ruszyła.

Nie ma wątpliwości, że ścieżka startupu nie jest usłana różami. Nawet możemy pokusić się o stwierdzenie, że zazwyczaj jest to po prostu droga pod górkę… a nawet górę, na której szczyt docierają nieliczni. Twórcy innowacyjnych rozwiązań muszą stawiać czoła wielu przeszkodom i wyzwaniom. Jak wskazuje ostatni raport Fundacji Startup Poland „Polskie Startupy 2023”, founderzy najczęściej borykają się: z wysokimi kosztami zatrudnienia pracowników (54% ankietowanych), pozyskaniem finansowania w kolejnych fazach rozwoju (49%), biurokracją związaną z prowadzeniem działalności (37%), trudnościami związanymi z ekspansją zagraniczną (24%), a także brakiem odpowiedniej wiedzy i doświadczenia (18%). Ogromnym wsparciem w ich drodze na przysłowiowy szczyt, są odpowiednio przygotowane programy. 

Jednym z nich, jest przygotowany przez zespół Huge Thing program „Huge Thing Startup Booster”, do którego właśnie rozpoczyna się rekrutacja. – Przygotowując program Huge Thing Startup Booster zdecydowaliśmy się podzielić go na trzy ścieżki, dopasowane idealnie do startupów na różnych etapach rozwoju. Dzięki temu, zaproszeni mentorzy, partnerzy i przygotowana merytoryka idealnie trafią w ich obecną sytuację oraz potrzeby – komentuje Maria Tyka-Majewska, Senior Program Manager w Huge Thing.

Zespół Huge Thing przygotował trzy specjalistyczne ścieżki programu Startup Booster, które są idealnie dopasowane do różnych etapów rozwoju startupów oraz tzw. TRL, czyli poziomów gotowości technologicznej.

Industry Test (korporacyjna) (TRL 6-9)

Jest to ścieżka korporacyjna przeznaczona dla startupów z już działającym produktem lub usługą. Uczestnicy, oprócz grantów sięgających 80 tysięcy euro, zyskają możliwość współpracy z dużymi organizacjami będącymi partnerami projektu, wśród których są m.in. Veolia, Urząd Miasta Zduńska Wola, Saint Gobain, PKO Bank Polski, Rossmann, PZU, Alior Bank czy Legimi. Ich wspólne działania skupia się na pracach związanych z rozwojem produktu oraz testach wdrożeniowych. Celem ścieżki jest zapewnienie startupom możliwości przetestowania swoich rozwiązań w realnym środowisku biznesowym, co umożliwia ich doskonalenie oraz adaptację do rzeczywistych potrzeb rynku.

Go Global (TRL 8-9)

Ścieżka ta przeznaczona jest dla startupów, które osiągnęły wyższy poziom gotowości technologicznej i mają za sobą pierwsze wdrożenia rynkowe. Program oferuje granty w wysokości do 80 tysięcy euro oraz koncentruje się na wsparciu firm w ekspansji zagranicznej, szczególnie na rynkach azjatyckim, amerykańskim oraz niemieckim. Uczestnicy otrzymają pomoc w zakresie strategii wejścia na nowe rynki, nawiązywania kontaktów biznesowych oraz adaptacji swoich produktów i usług do specyfiki lokalnych rynków, co docelowo pozwoli im na skuteczne i efektywne rozwinięcie działalności na międzynarodową skalę.

Sector Agnostic (TRL 5)

Ta ścieżka jest skierowana do startupów na wcześniejszym etapie rozwoju, znajdujących się na poziomie TRL 5. Program ma na celu wsparcie w dopracowaniu produktu lub usługi oraz przygotowanie do wejścia na rynek. Uczestnicy mogą otrzymać grant w kwocie do 40 tysięcy euro oraz będą mieli okazję współpracować z doświadczonymi mentorami i partnerami Huge Thing, co pozwoli im zdobyć cenną wiedzę oraz praktyczne umiejętności. Ponadto, inicjatywa umożliwia nawiązanie kluczowych kontaktów biznesowych, które mogą przekształcić się w długoterminowe partnerstwa, wspierające dalszy rozwój innowacyjnych rozwiązań.

Nabór do programu Huge Thing Startup Booster potrwa do 14 lipca, a szczegóły oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej www.hugething.vc/booster.

Autor

Pressroom to dział, w którym znajdziesz informacje prasowe, czyli komunikaty prasowe udostępnione redakcji. Chcesz umieścić swoją informację prasową, napisz na redakcja@rebiznes.pl.
Udostępnij
Przeczytaj również