Re:biznes

eGabinet pozyskuje ponad 2 mln złotych. Pomoże lekarzom zarządzać wizytami pacjentów

eGabinet to platforma, która pomaga lekarzom zarządzać wizytami pacjentów w swoich placówkach. Startup właśnie pozyskał
Piotr Strychalski

eGabinet to platforma, która pomaga lekarzom zarządzać wizytami pacjentów. Startup właśnie pozyskał od aniołów biznesu 2,4 miliona złotych. Przeznaczy te środki na dalszy rozwój platformy.

Jeszcze nie tak dawno temu wizyta w placówce medycznej kojarzyła nam się z wieloma wyzwaniami. Czasochłonny proces rejestracji, kolejki i konieczność zabierania ze sobą całej dokumentacji to już powoli tylko wspomnienie dawnych czasów.

Wraz z rozwojem technologii pacjenci mogą liczyć na szereg usprawnień i udogodnień, takich jak internetowy system umawiania wizyt, e-recepty czy elektroniczne skierowania. Wygoda oraz oszczędność czasu jest pożądana nie tylko przez pacjentów, ale także przez lekarzy i właścicieli placówek medycznych.

Właśnie w alternatywie do telefonicznej lub osobistej rejestracji powstał eGabinet, który wraz z rozwojem potrzeb rynku, rozszerzył swoją funkcjonalność pozwalając przychodniom i klinikom kompleksowo zarządzać wizytami oraz opieką nad pacjentem.

Piotr Strychalski, CEO eGabinet:

„Naszym celem było stworzenie intuicyjnego i prostego oprogramowania pozwalającego placówkom medycznym w pełni zarządzać wizytami pacjentów oraz ich dokumentacją, a tym samym realne ułatwienie pracy lekarzy i personelu medycznego.

Oprogramowanie eGabinet, bazujące na technologii chmurowej, pozwala na niemal natychmiastowy dostęp do danych oraz historii pacjenta, a dzięki pełnej integracji z systemami medycznymi, wystawione e-zwolnienia czy e-recepty trafiają do pacjenta w ciągu maksymalnie 14 sekund.

W ciągu ostatniego roku ilość lekarzy korzystających z naszego rozwiązania wzrosła dwukrotnie, a odpowiadając na ich potrzeby planujemy dodać szereg nowych funkcjonalności naszego systemu.

Jedną z nich będzie intuicyjny moduł finansowo-księgowy, który pozwoli w łatwy sposób dbać o budżet oraz kontrolować płynność finansową placówek medycznych”.

Druga runda finansowania

Swoją pierwszą rundę finansowania eGabinet pozyskał w 2020 roku od Netrix Ventures będącego funduszem operacyjnym BGK. Kapitał pozwolił spółce dopracować swoje oprogramowanie, zbudować zespół oraz zacząć wdrożenia na szeroką skalę.

Obecnie zamknięta runda, pochodząca w całości od aniołów biznesu i opiewająca na kwotę 2,4 miliona złotych, zagwarantuje startupowi środki na wprowadzenie szeregu nowych funkcjonalności oraz zintensyfikowanie działań sprzedażowych.

Adam Jerusalimcew z Netrix Ventures:

„eGabinet porusza się na dynamicznie rozwijającym się rynku oprogramowania do zarządzania placówkami medycznymi. Zgodnie z raportem firmy Data Bridge Market Research, już w 2021 roku wyceniany on był na 6,8 miliarda dolarów z prognozowaną wartością w 2029 roku sięgającą 13,85 miliarda dolarów.

Jednocześnie skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (tzw. CAGR) szacowany jest na 9,3%, co pokazuje naprawdę szeroką perspektywę i liczne możliwości.

Wspomniany rynek, w połączeniu z imponującym rozwojem spółki w ostatnich dwóch latach, pozwolił zespołowi pozyskać wysoką rundę finansowania, mimo ogólnego spowolnienia inwestycji w naszym kraju”.

Co dalej? Plany eGabinetu

Kapitał pozyskany w obecnej rundzie finansowania będzie kluczowy do kontynuowania dynamicznego rozwoju eGabinet. Już w lutym spółka planuje wprowadzenie modułu finansowo-księgowego, który jeszcze bardziej usprawni zarządzanie płynnością finansową i księgowością placówek.

Do tego pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, które w najbliższych miesiącach będą uzupełniały oferowane oprogramowanie. Kolejnym krokiem będzie ekspansja zagraniczna, którą zespół polskiego startupu planuje zintensyfikować w drugiej połowie bieżącego roku.

Autor

Pressroom to dział, w którym znajdziesz informacje prasowe, czyli komunikaty prasowe udostępnione redakcji. Chcesz umieścić swoją informację prasową, napisz na redakcja@rebiznes.pl.
Udostępnij
Przeczytaj również