Re:biznes

Alior Bank pomoże odroczyć płatności. Udostępnia wszystkim swoim klientom Alior Pay

Alior Bank udostępnił wszystkim swoim klientom usługę Alior Pay. Od teraz właściciele kont osobistych w
Alior Pay

Alior Bank udostępnił wszystkim swoim klientom usługę Alior Pay. Od teraz właściciele kont osobistych w Alior Banku mogą korzystać z opcji odroczenia transakcji wykonanych na swoim koncie osobistym za pomocą aplikacji mobilnej.

Jak działa Alior Pay?

Alior Pay umożliwia odroczenie zrealizowanych już transakcji bezgotówkowych np. płatności kartą czy BLIKIEM, wykonanych nie tylko w sklepach internetowych, ale również w sklepach stacjonarnych. Ponadto odroczyć można także zlecenia stale lub przelewy np. za prąd czy telefon oraz wypłaty gotówki z bankomatów.

Od drugiej połowy grudnia 2022 r. z usługi mogła korzystać wybrana grupa klientów banku. Dane analityczne z końca września br. pokazują, że od tego czasu w Alior Banku uruchomiono już ponad 4,6 tys. limitów kredytowych w Alior Pay na łączną kwotę blisko 12,5 mln zł. Klienci odroczyli już w sumie blisko 59 tys. transakcji, z czego ponad 10 tys. zdecydowali się rozłożyć na raty.

Alior Pay dla wszystkich

Teraz Alior Pay jest dostępne dla wszystkich klientów banku. Uruchomić tę usługę można poprzez aplikację mobilną Alior Mobile. Klienci, którzy posiadają już przyznany przez bank limit kredytowy, w ramach Alior Pay mogą odroczyć wybraną transakcję na 30 dni za darmo.

Użytkownik nie musi pamiętać o terminie spłaty, bo kwota pobierana jest z konta automatycznie. W sytuacji, kiedy na koncie osobistym zabraknie środków na spłatę, to 31. dnia transakcja zostanie automatycznie rozłożona na 11 kolejnych rat.

Z poziomu aplikacji mobilnej klient może zarządzać swoim kontem oraz limitem kredytowym Alior Pay. W każdym momencie może m.in. częściowo lub w całości spłacić odroczoną transakcję lub zmienić numer rachunku do automatycznej spłaty.

Warunki korzystania

Aby skorzystać z usługi, klient powinien posiadać rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Alior Banku i aplikację mobilną Alior Mobile. W celu uruchomienia limitu kredytowego w aplikacji należy wybrać transakcję do odroczenia oraz wypełnić wniosek o możliwość skorzystania z usługi.

Obecnie minimalna kwota transakcji, którą można odłożyć w czasie, wynosi 50 zł. Maksymalna kwota limitu kredytowego Alior Pay wynosi 3 tys. zł. RRSO dla nowych limitów, objętych promocją „Powroty za mniej”, wynosi 7,9 proc.

Autor

Pressroom to dział, w którym znajdziesz informacje prasowe, czyli komunikaty prasowe udostępnione redakcji. Chcesz umieścić swoją informację prasową, napisz na redakcja@rebiznes.pl.
Udostępnij
Przeczytaj również